wz
TOPlist

Nabízím měsíční plat 250 000 Kč

by admin1

Domnívám se, že každý by měl být po zásluze odměněn za odvedenou práci. Z toho vyplývá i můj názor, že by měla být zrušena minimální mzda. Každá odvedená práce by měla být oceněna dle její reálné hodnoty dané nabídkou a poptávkou na trhu. Cením-li si něčí práce na 30 Kč/hod., a dotyčný s takovou odměnou za práci souhlasí, nevidím důvod, aby mi někdo nařizoval, že mu mám platit více, minimálně v úrovni aktuální minimální mzdy.

To jsem ale poněkud odbočil, já chci psát o pracovnících, kteří se nacházejí na přesně opačném spektru trhu práce. O špičkových odbornících, ryzích profesionálech, manažerech toho nejvyššího kalibru. Ano, uhodli jste. Mluvím o Zuzaně Paroubkové. Paní Zuzana dokázala získat čtrnáct milionů Kč pro svoje občanské sdružení během sedmi měsíců. Tedy zhruba 2 mil. Kč za měsíc. Vím, jak těžké je získávat peníze pro neziskové organizace. Kdybych najal elitního českého manažera Martina Romana, musel bych mu na měsíčním platu zaplatit mnohonásobně více, a já tvrdím, že by přesto nedokázal to, co paní Zuzana. Kvitovat navíc lze i to, že sdružení paní Paroubkové podle všeho nemuselo vydat byť jedinou korunu na prezentaci či propagaci svých partnerů, donátorů či sponzorů. Co to znamená? Ušetřené náklady. Jako správný hospodář chci pro svoji organizaci získat maximum výnosů při minimálních nákladech. V této zemi to nevím o nikom, kdo by to dokázal dělat lépe a efektivněji než paní Paroubková.

Takže paní Zuzano, máte-li zájem o práci, ozvěte se. Nabízím Vám měsíční plat přibližně v úrovni 250 000 Kč brutto. Pevná část platu by činila 1000 Kč, na zbytek částky byste si dle mých propočtů a při Vašich schopnostech měla přijít na bonusech za odvedené výkony. Samozřejmostí je psí bouda pro Vašeho jezevčíka Andyho a příspěvek 500 Kč na nákup knihy Minuty s Jiřím Paroubkem.
 

pošli na vybrali.sme.sk


13 Komentáře k článku “Nabízím měsíční plat 250 000 Kč”

 1. …příspěvek 500 Kč na nákup knihy Minuty s Jiřím Paroubkem :-))))

 2. A co paní (slečna) Zuzana ta bude bydlet kde? V boudě se svým jezevčíkem?

 3. Slečna Zuzana… :-) Kdyz si k tomu dosadim podobu…

 4. ale to je přeci čirá demagogie… ;)

 5. Ale v pripade pani Zuzany je vse naprosto ale naprosto kristalove ciste!!!

 6. s článkem souhlasím… jenom mi vadí první odstavec… jsem už v důchodu, ale znám situaci trhu práce na severní Moravě… a není to zde o tom jak slušně ohodnotit práci… to se tady dost zneužívá… nemohou se všichni stěhovat za prací, to by hlavní město praskalo ve švech… nehledě na to, že lidi bez práce nemají na tržní nájemné… nechtěl jsem autora nijak urazit…

 7. To Zdenek: Diky za nazor. Urcite jsem se neurazil. Ten prvni odstavec miril spis na chronicke nemakacenky. Kdyz nekdy vidim u vykopu nebo na stavbe 7 lidi, z nichz najednou vzdy pracuje jeden, maximalne dva tak proste pomer odvedene prace v prumeru na kazdeho clena takoveto pracovni skupiny mi nutne vychazi pod minimalni mzdu. A pokud pracuji na stavbe silnic, nemocnic, skol, uradu apod., tak je platime my. A pak se nedivme, ze naklady na vystavbu 1km dalnice jsou uas vyssi nez ve vetsine zbytku (zapadni) Evropy.

 8. Nemyslím, že by se stavba dálnice prodražila kvůli lemplům. Nevidím důvod, proč by nemohla ta firma, co staví v německu lenvěji, stavět levněji i v čechách. Kdyby ji ovšem nechali.

 9. Produktivita prace je jedna vec. Druha je, ze oni by tu firmu co stavi v nemecku levneji stavet i nechali, ale musela by odpovednym neco prisypat.

 10. Tak 250 000,– bych si nechal libit– akorat ho na zadnym portale typu www.prace-rychle.cz nenajdu… skoda…asi pujdu do politiky

 11. Proč já bych měl dělat víc než páni poslanci za státní penízky. Vždyť se na ně podívejte. Ani polovina jich tam není když se hlasuje. Ti mi jdou příkladem. Sice dělám taky za státní korunky ale né v takové výši, taky nemám možnost oběda za pár kaček, nemohu si dovolit v práci chlastat jako oni a hlavně nedostávám tak tučné úplatky. A do práce se musím vozit na vlastní náklady vlastním autem a to nemám ani osobního šoféra

 12. Honza 731888020 2. 8. 2008 15:12

  Prosim zavolejte mi kdy mam nastoupit

 13. […] případě platí, že zloděj křičí: chyťte zloděje. Přečtěte si také článek: Nabízím měsíční plat 250 000 Kč   badge = ''; document.writel­n(badge); obsah = ''; document.writel­n(obsah); badge = […]

Přidejte komentář