wz
TOPlist

Time management podle pana Čecháčka

by Pan Čecháček

Já, pan Čecháček, jsem velmi zaměstnaný člověk. Možná někteří z vás hltají nejrůznější příručky o Time managementu. Hlouposti. Já jsem pro vás připravil několik rad a doporučení, zformulovaných na základě mojí bohaté praxe. Podle nich se řídím já, pan Čecháček. Rádobychytrými kuchařkami pro manažery v klidu nakrmte nejbližší kontejner na papír. Vlastně stačí nejbližší popelnice. Já, pan Čecháček, si s tříděním odpadu hlavu nelámu.

1.
 Zásadně choďte všude pozdě.

2. Neustále všem tvrďte, že jste velmi zaneprázdnění. Přidat můžete i povzdechnutí nad tím, jak musíte vše dělat sami, protože kolegové jsou méně schopní či nezkušení a vy jediný přesně víte, jak má vše fungovat. Že je váš podíl na daném projektu zanedbatelný, berte jako bonus.

3. Soustavně všechny kritizujte za jejich nedochvilnost, byť třeba jen hypotetickou. Do svého rejstříku zařaďte věty typu: „Tak na toho se zase načekáme,“ nebo „Pan XY, ten si bude jako obvykle dávat na čas“. Ve chvíli, kdy dotyčný přijde (jako obvykle včas), ho nezapomeňte uvítat větou typu: „Tak tentokrát na čas, kolego?“, případně „Tak jsme se vás přece jen dočkali“.

4. Pokud jdete na místo schůzky a již jste na dohled někoho, kdo na vás musí již přes půlhodiny čekat, zásadně se přibližujte jak nejpomaleji to jde. V nejlepším případě se vám může podařit narazit na nějakého známého. Využijte situaci a alespoň 5 minut s ním kláboste o ničem. V žádném případě nesmíte ani náznakem působit vystresovaně z toho, že jdete pozdě. Proč také?

5. Za nedochvilnost se nikdy neomlouvejte. Maximálně zanadávejte na ucpané silnice a ostatní neschopné řidiče, kteří se vám pletli do cesty.

6. Pokud máte pracovní porady každý den ráno třeba v osm hodin, je obzvláště efektní nadávat na ucpané silnice a neschopné řidiče pravidelně. Dáváte tak najevo, že vás ani zítra nenapadne vyjet o 20 minut dřív a že na vás ostatní zase budou muset čekat.

7.
 Pokud máte domluvenou schůzku, změňte (pokud možno na poslední chvíli) její čas.

8. Velmi praktické je informovat o změně termínu např. e-mailem ve chvíli, kdy víte, že druhá strana je již na půl cesty třeba někde mezi Prahou a Brnem.

9. Pokud jste náhodou na místě schůzky včas, zavolejte pět minut před dohodnutým začátkem svému partnerovi a pořádně nakvašeným hlasem se zeptejte, kde zase vězí.

10. Co mohou udělat jiní, ať udělají jiní. Pokud se na vás valí práce a vypadá to, že byste si museli odříct tříhodinové obědy, dopolední „četování“ s neznámými puberťačkami ze střední a v pátek byste z práce vypadli až po poledni, požádejte o pomoc kolegy.

11. Nezáleží na tom, zda věc spěchá či nikoliv. Ostatním na splnění úkolu vždy stanovujte šibeniční termíny.

12. Někdy kolem 23,30 hod. den před stanoveným termínem dokončení zavolejte odpovědnému pracovníkovi na mobil a v zadání změňte nějakou prkotinu, kvůli které ale bude nutné celý projekt přepracovat.

13. Ráno mu oznamte, že se vracíte k původnímu zadání.

14. Věc, na kterou jste tak spěchali, nechte následně alespoň dva měsíce zcela bez povšimnutí. Poté ji opřipomínkujte a opět v co nejšibeničnějším termínu požadujte zapracování připomínek.

15. Znovu postupujte dle bodu 12 a 13.

16. Zásadně nedodržujte termíny pro úkoly, které máte. Nikdy ale nepřiznávejte, že jste na práci zapomněli či jste se na ní jednoduše vykašlali. Termín je třeba vždy posunout z nějakého takticko-strategického důvodu.

17. Ve chvíli, kdy vaši kolegové finišují s dotažením důležitého projektu, je odvolejte a požadujte okamžité dotažení pokud možno nepodstatných úkolů, které mají termín odevzdání nejdříve za měsíc.

18. Ve chvíli, kdy vaši kolegové v kanceláři dokončují důležitý projekt, hlasitě nadávejte na cokoliv a maximálně v pětiminutovém intervalu je žádejte o pomoc s odesláním obrázkové přílohy v e-mailu manželce či dotazy jak ve Wordu zarovnat odstavec do bloku.

19. Od všech ve svém okolí vyžadujte zapnutý mobilní telefon 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Vy sám ho pravidelně „zapomínejte“ zapnout či ho mějte „vybitý“. Obzvláště pokud hrozí, že by vás někdo mohl shánět.

20. Pravidlo č. 1 neplatí, pokud je někde možné získat něco zadarmo.

Pan Čecháček
 

pošli na vybrali.sme.sk


5 Komentáře k článku “Time management podle pana Čecháčka”

  1. No takhle to je docela sranda, ale když na takovýho Čecháčka narazíte v praxi, tak už tolik ne… Mohl bych vprávět…

  2. Je, neni pan Cechacek nahodou muj sef :-)?

  3. to evina: Mi pracujme na stejném oddělení? že Tě nezmám…

  4. to Pavel: nebo má pan čecháček dvojče?

  5. To je tak smutně pravdivé… :)

Přidejte komentář