wz
TOPlist

Kopněte si do Baroše

by admin1

Fotbalista Milan Baroš toho v poslední době moc neodkopal. Jeho aktuální výkonnost na hřišti (odhlédneme-li od toho, že je momentálně zraněný) na základní sestavu špičkového francouzského týmu nestačí. Zato výkon jeho Ferrari stačí na to, aby se český útočník proháněl po dálnicích v zemi galského kohouta rychlostí blížící se 300 km za hodinu.

Milan Baroš jde v poslední době z průšvihu do průšvihu. Jen pro připomenutí. Loňské léto rodák z Vigantic svými večírkovými excesy vydatně pomáhal bulváru vyplnit novinové stránky během okurkové sezony. Fanynky (a možná i 4 % fanoušků) se tak mohla seznámit s útočníkovu mužnou chloubou či si ho prohlédnout ve veselé náladě se šprcgumou za uchem. Na konci minulé sezony přišlo obvinění z rasismu, po kterém diciplinárka kouči Lyonu ulehčila přemýšlení nad sestavou, když hráčovo chování ohodnotila třízápasovým distancem. Před pár dny se zase začaly objevovat informace o tom, že Bary v loňských volbách do parlamentu nepodporoval stranu modrého ptáka ze zcela nezištných motivů, nýbrž proto, aby následně dostal mnohamiliónový příspěvek na svoji fotbalovou akademii. Ještě ani neutichla poslední kauza a z Francie přišla zpráva o tom, že bývalý hráč ostravského Baníku prohnal své Ferrari 430 Coupé rychlostí 271 km/h kolem policejního radaru.

Jsme na webu pana Čecháčka, slušelo by se proto po čecháčkovsku pomyslně kopnout do toho, kdo je právě na zemi. Já to ale neudělám, chci poukázat na něco jiného. Zároveň se ale Baroše nehodlám ani zastávat. Kdybych totiž tvrdil, že mám o charakteru zrovna tohoto fotbalisty valného mínění, lhal bych. Na druhou stranu chtít nadupaný ferrarce pořádně šlápnout na krk, pro to mám i docela pochopení. Podívejme se ale na vše z trochu širší souvislosti.

Základní problém Milana Baroše vidím v lidech, kterými se obklopuje. Nechci soudit jeho rodiče, které vůbec neznám, byť mediální vyjádření jeho tatínka do mozaiky zapadají. Osobou velmi blízkou bývá pro sportovce jeho agent. V tomto případě Pavel Paska. Žehlit neustálé problémy klienta pro něj asi není moc velká zábava, ale neschopnost postavit se věci čelem je do očí bijící. „…trochu sešlápnete plyn a přes dvě stě tam máte hned. V Německu se 270 pochopitelně jezdí taky. Milan jel jako na potvoru zrovna v místech, kde měli policisté radar,“ zlehčoval kauzu Paska. Tak trošku čecháčkovské vyjádření. Jen tak mimochodem, jeho další klient, kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Rosický, se zase upsal ke sponzorské spolupráci firmě Puma. Leč ouha, do konce roku 2008 má výhradní smlouvu s Nike.

Fotbalové kluby, zejména ty na západ od našich hranic, velmi dbají na svou dobrou pověst. Koneckonců jsou to normální obchodní společnosti a jako takové si nemůžou dovolit, aby je reprezentovali lidé, kteří kromě toho, že umí kopnout do míče, dokáží jen prohánět sukně a rychlá auta. A ještě se při tom všem pokaždé nechají nachytat. Pokud hráč neodvádí výkony na hřišti a v novinách se o něm píše ve zcela jiných souvislostech než je střílení gólů, zadělává si na rychlý sešup kariéry. Diváci na Bazalech by se tak mohli dočkat návratu ztraceného syna podstatně dříve, než by po mistrovství Evropy v roce 2004 kdokoliv tipoval.

A jak vznikly loňské večírkové aférky? Baroše podle všeho v obou případech nafotil a natočil některý z jeho kamarádů, který pak získaný materiál za pár tisícovek prodal bulvárním novinám. Pěkní kamarádi. Teď chtěl zase Baroš kamarádovi předvést, jaký má jeho ferrari zvuk motoru. Možná by se měl třetí nejlepší střelec v historii národního týmu zamyslet, jakými lidmi se obklopuje. Když se zároveň začne soustředit na fotbal, možná se na příštím Euru dočkáme vzkříšení střelce s instinktem zabijáka.

Pan Čecháček dodává: Zase jedna namyšlená kopačka, co si myslí, že když má prachy, může cokoliv.
 

pošli na vybrali.sme.sk


3 Komentáře k článku “Kopněte si do Baroše”

  1. Krásný případ promrhaného talentu

  2. Tam, kde chybí morálně-volní vlastnosti a charakter, se to talentem nedožene..

  3. Nic proti barymu nemám,tak ho nechte..

Přidejte komentář