wz
TOPlist

Budeme platit za e-mail?

by admin1

Nevím, zda tento článek svým zaměřením zcela zapadá na tyto stránky, ale v podstatě reaguji na článek Pan Čecháček nemá malý penis. A ne a ne a ne! Byť o tom název článku úplně nevypovídá, nebýt spamu, nikdy bychom si ho nepřečetli a o velikosti mužství pana Čecháčka bychom neměli ani potuchy.

Koneckonců spamování je svého druhu čecháčkovina jak vyšitá, byť její hlavní protagonisté (a teď myslím autory, nikoliv adresáty) mají ve své většině domovinu jinde než v srdci Evropy. Na druhou stranu na sedáncích třeba v hotelu U lípy se tvrdě pracuje na tom, jak tento stav změnit.

Podle některých údajů patří až 95 % všech zpráv, které virtuální pošťáci a pošťačky doručují do e-mailových schránek uživatelů, do kategorie nevyžádané pošty. Jen si představte, jak by to vypadalo, kdyby ti pošťáci (a pošťačky – ať jsme gender vyvážení) nebyli virtuální ale skuteční. To by se pod tím nákladem pěkně prohnuli a kolečka u jejich vozíčků by byla celá rozvrzaná. A vadilo by to někomu kromě těch, kteří by za mrzký peníz museli poštu roznášet? Ne! Více pošty, více byznysu. To by jen státní pošta měla více peněz k jejich neefektivnímu utrácení. Kromě managementu pošty by si ruce mnuli i výrobci nálepek „Stop reklamním tiskovinám“ a všichni by byli spokojení.

To, že naše poštovní schránky nejsou zahlceny (rozhodně ne v takové míře jako ty e-mailové) haldami „papírového spamu“ je dáno náklady. Rozeslat klasický dopis je náročnější, pracnější a dražší. Mluví se o tom, že se e-mailová komunikace díky záplavě virospamu dostává do krize. A já říkám: pojďme za e-maily také platit. Nemusí to být desetikoruny, které si za dopis bude účtovat Česká pošta. Nemusí to být ani koruny, ba dokonce ani desetihaléře. Stačilo by za každý odeslaný e-mail platit haléřové položky a těm, kteří chrlí statisíce kusů nevyžádané pošty denně už by se to přestávalo vyplácet.

Vím, že hodně zjednodušuji, že platit za to, co bylo dosud de facto zadarmo se nikomu chtít nebude, že existuje možnost zneužití cizího počítače a že je zde i spousta dalších technických problémů. Přesto myslím, že se jedná o věc (nebo chcete-li čecháčkovinu, abych se vyjadřoval v souladu s duchem tohoto webu), která stojí za diskusi. A tak úplně od tématu snad nejsem.
 

pošli na vybrali.sme.sk


3 Komentáře k článku “Budeme platit za e-mail?”

  1. Když zahrnu všechny e-mailové adresy, které používám tak mi denně přijde přes 1000 spamů. Samozřemě počítám i to, co zůstane zachycené ve spamovém koši. Jako podnikatel si ale nemohu dovolit ignorovat žádný relevatní e-mail a proto musím alespoň zběžně kontrolvat i spam koš. Má relativně vysokou úspěšnost, ale občas v něm skončí i to, co nemá…

  2. Spamy me se…, ale platit nic nechci…

  3. Já bych byl pro placení…

Přidejte komentář