wz
TOPlist

Čecháček týdne: Milena Naglmüllerová

by admin1

Studentka sušického gymnázia Zuzana Řezníčková si dovolila publikovat svůj názor v regionálním tisku. A to si dovolila dost. Článek se zabýval zacházením s informacemi v médiích a jednalo se o obecnou úvahu na dané téma. Ještě před tím, než článek stihl vyjít, se v praxi uplatnilo heslo o potrefené huse.

Tou „husou“ byla členka městské rady (příznačně za Stranu zdravého rozumu) Milena Naglmüllerová, která je zároveň učitelkou a výchovnou poradkyní na místním gymnáziu. Ta došla k závěru, že dívka reagovala na její text publikovaný nedávno ve stejném plátku. Studentka se totiž dotkla hesla „Miluj pravdu, braň pravdu, mluv pravdu,“ které před tím použila Naglmüllerová. Slečna Řezníčková napsala, že lidé, kteří se jím zaštiťují, sami mohou používat pravdu překroucenou či účelově zkrácenou.

Co následovalo? Studentka musela na kobereček. Z pohovoru údajně vznikl dokument podobající se zápisu z policejního výslechu (to by mě zajímalo, zda paní učitelka-vychovatelka v zápisu také nasekala spoustu pravopisných chyb, jak je typické pro texty vyťukané na stroji našimi ochránci zákona). Jeho kopie prý nyní kolují po Sušici (pokud byste někdo vygooglil, uvítáme link v komentářích).

Celá aférka má, jak jinak, politický podtext. Ve svém původním článku se totiž Naglmüllerová dotkla důvěryhodnosti matky studentky a také dalších lidí, kteří patří k sušické socánkovské partaji. S obranou studentky okamžitě vyrukovala bývalá starostka Sušice a nynější senátorka Jiřina Rippelová. Že je senátorkou za ČSSD asi nikoho nepřekvapí. Nezbývá než doufat, že slečna Řezníčková je mladá dáma neváhající hájit svůj názor a ne jen nástroj pro vyřizování politických účtů svojí maminky. Také je škoda, že se za gymnazistku nepostavil někdo z jiné strany než zrovna z ČSSD.

"Osmnáct roků po listopadu 1989 musela studentka sušického gymnázia na pohovor kvůli článku pro noviny. Text se totiž mohl nepřímo dotknout názorů hlásaných učitelkou, která sedí v radě města,“ pozastavuje se ve svém komentáři ke kauze MF Dnes. Na době, která uplynula od revoluce, nezáleží. Režim se změnil, ale lidé jsou pořád stejní. A dělat bububu na lidi, kteří jsou v nějak podřízeném postavení či mají ztíženou možnost obrany, umí pořád každý čecháček.

Komentář pana Čecháčka: Slečna Řezníčková by potřebovala postavit do latě. Dejte jí pořádně přes prsty, znepříjemňujte jí nenápadně ale vytrvale život a ona i jí podobní si příště dají pozor.
 

pošli na vybrali.sme.sk


3 Komentáře k článku “Čecháček týdne: Milena Naglmüllerová”

  1. Nechápu, že se s tou holkou hubatou tak mažou. Přísnost přece muší bejt! To by nešlo, tohleto…

  2. Ja, ja, skoda rany, ktera padne vedle. Postarejte se nekdo o tu vychnu a ja si vezmu na starost tu studentku
     ;-)

  3. Já jim dám tu jejich demogracii a svobodu slova!

Přidejte komentář