wz
TOPlist

Antičecháček týdne: Karel Schwarzenberg

by admin1

Ani padesátý týden roku 2007 nebyl na čecháčky chudý, ale občas není na škodu vystoupit ze zajetých kolejí. Místo Čecháčka týdne proto tentokrát oceníme antičecháčka.

Naším cílem není šokovat, proto jsme vás na události následující připravili již v nadpisu tohoto příspěvku. Přesto by vám čtyři z pěti kolegů Dr. Ratha doporučili, abyste si před dalším čtením sedli (i když to, že sedíte se tak nějak předpokládá) a drželi se něčeho pevně ukotveného. Prvním antičecháčkem je totiž politik! Pokud jste dali na dobře míněné doporučení a udrželi jste se v sedle, pak vězte, že jsme historicky první titul Antičecháčka týdne přiřkli panu Karlu Schwarzenbergovi, toho času ministrovi zahraničních věcí ČR.

On je vůbec Karel Schwarzenberg takový jiný politik. Zatímco ostatní se na funkce třesou jako státní úředníci na úplatek, jeho motivací je sloužit věcem veřejným. A dopovat svůj účet díky politické angažovanosti taky nemá zapotřebí.

Buď Čunek, nebo já. Tak se šéf „zamini“ vyjádřil k možnému návratu předsedy lidovců do vlády. A protože my volíme Schwarzenberga, patří mu za jeho postoj titul Antičecháčka týdne.

Současný politický systém a česká malost bohužel nedovolí, aby se z Karla Schwarzenberga stal jeden z vážných kandidátů na prezidenta země. Z hlediska politických stran je problém, že zde není nikomu zavázán a páky k jeho ovlivňování dle stranických zájmů by se hledaly podstatně obtížněji než u jiných kandidátů. Pro širší veřejnost je zase těžko zkousnutelná představa, aby prezidentem byl člověk, kterého místní mohou titulovat přívlastky jako pracháč, cizák, emigrant, Rakušák (kromě českého má Karel Schwarzenberg curyšské občanství) či nedej bože pan kníže. A vůbec v české politice působí člověk kultivovaný, vzdělaný a na úrovni stejně pravděpodobně, jako Stanislav Gross v pruhovaném mundúru.

Škoda, možná by se profesoru Klausovi začaly třást ruce i hlas nejen při jmenování ministra školství, ale i před prezidentskou volbou.

pošli na vybrali.sme.sk


10 Komentáře k článku “Antičecháček týdne: Karel Schwarzenberg”

 1. Škoda, že pan kníže nechce kandidovat na prezidenta (a že by ho současný parlament nezvolil). líbil by se mi na Hradě…

 2. Pan Schwarzenberg to bohuzel nema zapotrebi. A ani se mu nedivim.

 3. Super. Vždyť se neumí ani vymáčknout. Já mu většinou ani nerozumím, co říká. To je reprezentace.

 4. Když se budete snažit, tak mu porozumíte. V jeho případě jsou důležitější myšlenky, než výslovnost. Politiků, kteří hezky a hlavně hodně mluví máme dost. Ještě kdyby tak ta jejich slova měla nějakou váhu. Schwarzenberg for President !

 5. Když se budete snažit, tak mu porozumíte. V jeho případě jsou důležitější myšlenky, než výslovnost. Politiků, kteří hezky a hlavně hodně mluví máme dost. Ještě kdyby tak ta jejich slova měla nějakou váhu. Schwarzenberg for President !

 6. Karel Schwarzenberg je pan politik.Má velký nadhled a charizma.
  Mezi ty ostatní „sluhy“ lidem se opravdu nehodí.Musí se mezi nimi cítit se svou morální hodnotou hrozně.
  Jak dlouho si to všechno ještě necháme lidi líbit?

 7. víte proč pana Schwarzenberga miluju? Krom toho, že je z knížecího rodu a já jsem roajalista, také proto, že je tak strašně bohatej, že nikdo nemá na to, aby ho uplatil. O jeho morálním kreditu ani nemluvě myslím si totiž že by byl neůplatný i kdyby neměl ani vindru

 8. Jen více takových aristokratů do naší vlády.

 9. Osobnost Karla Schwarzenberga vystihuje více článků na netu a b.listy silně haní

  http://ninives­kal.blogspot.com/2008/10­/morln-bahno-eskho-nroda-vzpoura.html

 10. <!–texy–>Jen více takových aristokratů do naší vlády.
  ;. All the best!!

Přidejte komentář