wz
TOPlist

Vrátilo se vám svědomí? Pořiďte si druhé dítě

by admin1

Chyby mládí. Znáte to, každý někdy ujede a udělá něco, s čím se v lepší společnosti obvykle nechlubí. Ne vždy se také nabízí možnost své chyby odčinit. V následujícím případě takovou možnost mít budete.

Má to ale jednu podmínku. Musíte být Číňan. Pravděpodobnost že jste Číňan, je vzhledem k počtu Číňanů na obyvatele této planety docela solidní. Ale k věci. Pokud jste vstoupili do Komunistické strany Číny a zpětně se ve vás probudilo svědomí, nabízí se vám šance na elegantní „escape“. Ani to nebude moc bolet, nehrozí žádné politické popotahování. Stačí na to hupsnout, pořídit si druhé dítě a soudruzi se s vámi rozloučí sami.

I tak vypadá politika jednoho dítěte v praxi. Straničtí pohlaváři v provincii Chu-pej buď neuměli do dvou počítat, nebo si z nařízení ohledně počtu dětí nedělali příliš těžkou hlavu. Reakce ze strany úřadů ale byla nečekaná. Na 500 vysokých úředníků a stranických činitelů muselo bez pardonu vrátit stranickou legitimaci, řada dalších přišla o lukrativní posty ve státním aparátu.

Takže pokud uvažujete o tom, nechat Chu Ťin-tchaa a jeho parťáky jejich osudu a nechcete se přitom hned stát čínským vězněm svědomí, máte možnost. Soudruzi z provincie Chu-pej vám ukázali cestu.

Komentář pana Čecháčka: Mám minimálně tři děti a ze strany mě nikdy nevyhodili. 

pošli na vybrali.sme.sk


Přidejte komentář