wz
TOPlist

Je Václav Klaus čecháček?

by admin1
Prezidentská volba je za dveřmi, již za pár dnů můžeme znát odpověď na otázku, kdo zabere místo na prezidentském stolci. Jisté je, že to bude znovu pan profesor.

Oba kandidáti na majestátnou, byť do značné míry bezvýznamnou a pokud nebudeme tradicionalisty možná až zbytečnou funkci, jsou nositeli typicky českých jmen. Jednomu z kandidátů, Janu Švejnarovi, je přesto předhazováno, že je cizák. Na vině je jeho dvojí občanství. Kromě českého má i americké a žádný rozumný člověk se mu asi nediví, že se zrovna dvakrát netřese na to o něj přijít. Možná po světě běhají i jiní lidé s americkým občanstvím, kteří by pro zvládnutí náročné funkce hlavy tohoto státu měli určité předpoklady. A pokud by v USA vyhrála Hillary, mohly by v tom případě být česko-americké vztahy vpravdě nadstandardní.

Ale zpět do reality. Impotentní levice do voleb nasazuje českého Honzu, který je tak trochu Američan. Pravice, nebo, chcete-li, přesněji ODS podporuje Václava Klause. Nebudeme se vás ptát, o kom si myslíte, že by byl lepší prezident. Debata na téma, zda může být Američan čecháčkem, by asi byla na dlouho. Ptáme se proto na váš názor: Je Václav Klaus podle vás čecháček? Hlasovat můžete v anketě na konci článku. Definice pojmu „čecháček“ zavisí na každém jednom z vás.

Z výroků Václava Klause

Pozn.: Níže uvedené citáty čerpají z následujícího zdroje. Ověřit, co Václav Klaus řekl či neřekl, si můžete na jeho oficiálních internetových stránkách v rubrice „Co Klaus neřekl“.

Globální oteplování způsobené lidmi je nesmyslná fikce. Dá se naopak předpokládat, že když se oteplí oceán, nad Antarktidou bude více sněžit a masa ledovců naroste.

Je třeba mít vizi a jasné a silné postoje, fyzickou i psychickou sílu, schopnost vzdorovat, tvrdohlavost, vytrvalost. Potřebujete mít dobrý kompas v oblasti idejí. Musíte číst Hayeka a často pročítat Fraser Forum. Tajným receptem ale je i být pilnější a pracovitější než konkurenti. To je důležitější než cokoliv jiného.

Bojím se o Evropu … Opravdu se o Evropu bojím. Bojím se, a proto jsem proti schválení Evropské ústavy …
… jsem si jist, že většina Evropanů rozumí, co říkám, a že se bojí podobně jako já …
… Evropská unie nepotřebuje žádnou ústavu …
… proces integrace bych už dávno zarazil … ale realistické by bylo, zmrazit dnešní stav … v žádném případě nesmíme jít dál …

O výrazu etika neumím hluboce filozofovat a filozofování o tomto slově ani moc nevěřím.

Hluk je neodstranitelnou součástí životního prostředí člověka, protože je důsledkem aktivního a produktivního života lidí. Snaha hluk beze zbytku odstranit (nebo jej totálně plánovat a regulovat) je neslučitelná se samotnou podstatou svobodné společnosti. (Odůvodnění veta zákona o hodnocení hluku v životním prostředí 9. 2. 2005)

Podobně jako protijaderní aktivisté u Temelína jsem ochoten přivazovat se vlastním tělem a bránit, aby Národní knihovna v takové podobě na Letné byla.

Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci.

Veřejnost by se měla hlouběji podívat na pohádku o sametové revoluci, která zde strašnou dobu přetrvává“…„Roz­dělování lidí na disent a ne disent považuji za hluboký omyl. Slovo disent bych já sám skoro nikdy nevyslovil, protože to je pro mne nedefinovaná entita,“…“Trvám na tom, že rozkližování komunistického režimu probíhalo na více paralelních frontách"…„Dis­kutujme například o mých seminářích, které shromažďovaly minimálně tak velký počet lidí jako jakékoliv aktivity takzvaného disentu“.

Džíny jsem měl a mám, ale nikdy jsem neměl džínovou bundu. To pro mně bylo nesmírně cizí a falešné.


Je Václav Klaus čecháček?
View Results


pošli na vybrali.sme.sk


1 Komentář k článku “Je Václav Klaus čecháček?”

  1. Ano i ne… Necim je pravy opak cechacka, ale v necem… Takze asi hlasuju pro nevim…

Přidejte komentář