wz
TOPlist

Volba prezidenta: čecháčkovina prvního řádu

by admin1

Volba českého prezidenta se, jak už je v kraji pomalu zvykem, zvrhla v tragikomedii. Nemá cenu psát další článek na dané téma, napsáno již bylo dost. Prezident je navíc v České republice, tedy zemi s parlamentním politickým systémem, figur(k)ou spíše symbolickou. Co mě ale vadí nejvíc?

Lidé, kteří jsou zodpovědní za průběh prezidentské volby, jsou zároveň zodpovědní za řízení tohoto státu. Kromě ostatního to jsou v některých případech zřejmě lidé vydíratelní či poměrně nervově labilní. Asi jako fanynka Davida Beckhama, která upadla do mdlob bezprostředně poté, co ji zbožňovaný idol políbil na tvář. Přece jen tři zhroucení zákonodárci během relativně krátké doby asi nebude náhoda.

Jestli se někdo u této frašky královsky baví, jsou to komunisté (případná nominace Jany Bobošíkové už by byla pro zasmání jiným). Čím bude zvolení, ať už kteréhokoliv kandidáta, vykoupeno, se oficiálně nikdy nedovíme.

Co na to říct? Snad jen „ach jo“. Odpusťte proto notnou dávku paušalizace, ale účastníky prezidentské volby prostě nelze nevyhlásit čecháčky týdne.

pošli na vybrali.sme.sk


2 Komentáře k článku “Volba prezidenta: čecháčkovina prvního řádu”

  1. No, se nám zákonodárci opět vyznamenali…

  2. Je to ostuda a lepší už to nebude… ZRUŠME PREZIDENTY!

    http://www.zrus­meprezidenty.cz

Přidejte komentář