wz
TOPlist

Čecháček týdne: Valdemar Kostka a spol.

by admin1

Okresní soud ve Frýdku-Místku tento týden rozhodl o vině a trestu ve věci obžalovaného Valdemara Kostky. Ten se neslavně proslavil jako vůdčí postava partičky mladých lidí, kteří si soukromý večírek zpestřili utýráním kočky.

Pro úplnost je na místě uvést výši trestu: 120 hodin obecně prospěšných prací a 12 000 Kč pokuty. Mladíkovi přitom hrozil až dvouletý trest.

„Jsou snad důležitější věci na řešení v našem státě, než tady ta kočka pokousaná psem,“ reagoval Miroslav Šteflíček, jeden z účastníků týrání, na zájem médií o projednávaný případ. Za typicky čecháčkovskou reakci pana Kostku, Šteflíčka a spol. titul premiantů týdne prostě minout nemůže.

Tihle lidé se podle všeho chápou jako oběti, které měly tu smůlu, že byly (kvůli vlastní hlouposti – aktéři si vše natáčeli na video, které následně umístili na internet) přistiženi. Není dobré z kohokoliv dělat obětního beránka, nejsem zvláštním zastáncem exemplárních trestů – všem má být dle práva měřeno obdobným způsobem. Tihle hoši (a dívky) ale zjevně stále nemají v hlavě srovnáno, co je dobré a co špatné. Odsouzeného lítost, kterou projevil, se tak jeví spíše účelová, stejně jako nepůsobí příliš věrohodně jeho vyjádření o tom, že „… zvířata má od dětství rád“.

pošli na vybrali.sme.sk


Přidejte komentář